WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

W dniu dzisiejszym w ramach projektu „Z książką na start” wybraliśmy się do pobliskiej biblioteki, która mieści się na poddaszu szkoły. Akcja skierowana jest dla dzieci w wieku 3-6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcenie rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki.

Nasze przedszkolaki miały okazję zapoznać się z pracą bibliotekarki. Pani Kasia opowiedziała, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy chronić książki przed zniszczeniem. Wszystkie przedszkolaki otrzymały Kartę Małego Czytelnika oraz książkę w prezencie. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę. A po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wycieczka sprawiła wszystkim dzieciom ogromną radość. Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z uśmiechem na twarzach. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Mamy nadzieję, że dzieci ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by wypożyczyć interesujące ich książeczki.

Autor: Justyna G.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.