PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA – ZRANIENIA, SKALECZENIA, ZAKRZTUSZENIA, KRWOTOKI

W dniu 9 października w ramach programu prewencyjno – edukacyjnego „Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i TY” oraz doradztwa zawodowego, uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką panią Martą Szczykut, które dotyczylo udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

Na początku pani pielęgniarka przypomniała uczniom, jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku lub w sytuacji stanowiącej zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Uczniowie bardzo dobrze znali wszystkie numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Zasadniczą częścią spotkania był pokaz sposobu bandażowania, usztywniania, zakładania opatrunków. Pani pielęgniarka przedstawiła również sposoby postępowania podczas krwotoków z nosa.

Niezmiernie ważne informacje zdobyte podczas spotkania z pewnością sprawią, iż w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą mieli większą odwagę do podjęcia odpowiednich czynności w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce Marcie Szczykut za przybycie do naszej szkoły i za wszystkie przekazane wskazówki z zakresu udzielania pierwszej pomocy!

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 535 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.