POZNAJEMY ZAWÓD FARMACEUTY

W środę 16 października w ramach poznawania ciekawych zawodów naszych rodziców odbyło się spotkanie z  mamą Ali – panią Anią, która wykonuje zawód farmaceuty. Inspiracją do naszego spotkania był również krąg tematyczny poruszany w tym tygodniu w przedszkolu, a mianowicie „Jak dbamy o nasze zdrowie?”. Pani Ania przybliżyła przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Opowiedziała o asortymencie apteki i przeznaczeniu różnych aptekarskich przyborów.

Pani farmaceutka wytłumaczyła naszym milusińskim, czym są lekarstwa i jakie są ich rodzaje, co to są tabletki, kapsułki, maści, syropy, aerozole, krople i zastrzyki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta oraz, że niektóre leki wykonywane są w aptekach według specjalnych receptur. Pani Ania przestrzegała wszystkie przedszkolaki, że pod żadnym pozorem nie wolno brać lekarstw, które są w domu. Należy je przyjmować tylko wtedy, jeśli jest się chorym, w obecności rodziców i w dawkach przygotowanych przez dorosłych. Na koniec pani farmaceutka pokazała dzieciom jak wykonać maść z witaminą E, prezentując wszystkie kolejne etapy od momentu otrzymania recepty. Dzieci poznały składniki, z których taka maść powstaje. Kiedy była już gotowa, pani Ania przełożyła ją do specjalnego pudełeczka, a następnie opisała jego zawartość, po czym wszyscy mogli z niej skorzystać smarując swoje dłonie.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od pani Ani drobny upominek, a w ramach wdzięczności dzieci podarowały gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Ali za przybycie do naszego przedszkola oraz za ciekawe i interesujące zajęcia.

Autor: Jolanta J.

Gallery with ID 543 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.