DZIEŃ DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU I SZKOLE

Jest taki dzień, na który wszystkie dzieci czekają przez cały rok. Ten dzień to pierwszy czerwca, zwany Międzynarodowym Dniem Dziecka.

Z tej okazji w przedszkolu zostały przygotowane różne atrakcje. Dzieci już od samego rana nie mogły doczekać się zabawy, która rozpoczęła się zdjęciami w fotobudce. Przedszkolaki przebierały się w bajkowe postacie i robiły sobie ciekawe zdjęcia. Kolejną atrakcją była karuzela. Dzieci jeździły na króliku, kaczuszce, koniku czy w samochodziku. Buzie przedszkolaków zmieniały się w kolorowe motylki, małpki, jednorożce, kotki czy pieski za sprawą malowania farbami ich twarzy. Atrakcją była również wata cukrowa, której resztki zdobiły buźki naszych milusińskich. Dla dzieci przygotowany był również poczęstunek, który został zjedzony z wielkim apetytem.

Nasi uczniowie spędzili ten dzień w szczególny sposób – wszystkim zapewniono moc prezentów i atrakcji. Najmłodsi uczniowie z klas I – III aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu uczestnicząc w zabawach sprawnościowych, gdzie nagrodą była dobra zabawa, a nie wygrana. Trzeba jednak przyznać, iż konkurencje sportowe wyzwalały ducha walki. Przed starszymi uczniami z  klas IV – VIII postawiono zgoła inne zadanie, czyli grę terenową „Wyspa skarbów”, podczas której umiejętność czytania mapy, logicznego myślenia i sprytu liczyły się najbardziej. Po zakończonych rozgrywkach każda z klas otrzymała puchar zwycięzcy, bo w taki dzień jak dzisiaj – każde z dzieci jest najlepsze i najważniejsze. Organizatorzy zadbali również o to, aby żadnemu z uczestników spotkania nie zabrakło sił, dlatego przygotowano pieczone kiełbaski oraz słodki poczęstunek.

Pamięć o święcie naszych  uczniów wykracza poza mury szkoły i przedszkola. Z tego powodu, niezmiernie miło było nam gościć panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Młodzawach, które zaskoczyły nas bardzo miłym gestem w postaci kosza cukierków dla wszystkich dzieci i dorosłych.

Dzień był pełen wrażeń i z pewnością na długo zostanie w pamięci. Rodzicom przedszkolaków  dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego wydarzenia.

Autorzy: Jolanta J., Paulina S.

zdjęcia…

więcej zdjęć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.