ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym uczniowie z klasy I cały dzisiejszy dzień spędzili na aktywnościach związanych z tematem. Do niektórych zadań w ramach zajęć z kodowania przyłączyli się uczniowie klasy II. Dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie dla człowieka mają pszczoły. Poznaliśmy także budowę tego owada, skład pszczelej rodziny i funkcje jakie spełniają poszczególne osobniki w ulu. Oprócz tego podzieliliśmy się ciekawostkami na temat pszczół, niektóre z nich wprowadziły nas w zdumienie. Nie wiedzieliśmy, że te owady są tak inteligentne.

Potem przyszedł czas na edukacyjne zabawy z pszczółkami w tle. Rozwiązywaliśmy zadania o różnorodnej tematyce, wypełnialiśmy ule pszczółkami matematycznymi, graliśmy w pszczółkowe memo, „plaster miodu”  i „ja mam.. kto ma…”. Te ostatnie zabawy wywołały u nas mnóstwo emocji, bo pani przygotowała bardzo trudne wersje, a wiadomo, każdy chciał wypaść jak najlepiej.

Wielką atrakcją było wykonywanie pszczółek z użyciem długopisów 3D, wyszły nam prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec każdy z nas dostał mini książeczkę „Zadania z pszczółkami dla pracusiów”. Zawarte w niej karty pracy są bardzo ciekawe i różnorodne.

To był świetny dzień, wszyscy byliśmy mocno zaangażowani, wspaniale ze sobą współpracowaliśmy, a w nagrodę za aktywność każdy z nas otrzymał piękny dyplom.

Autor: Monika C.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.