„CZYTAM Z KLASĄ”

Uczniowie klasy I zrealizowali I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ – Lekturki spod chmurki – EDYCJA V” .

Zrealizowali zadania z I modułu projektu, pod nazwą „Bądź dobry dla ludzi”. Najpierw wspólnie wykonali klasową chmurkę projektu, którą umieścili w kąciku czytelniczym, a następnie wypełnili stronę tytułową LEKTURNIKA. Mała chmurka Tosia wspierała uczniów we wszystkich działaniach. Pomogła też wybrać lekturę pt. ,,Detektyw Pozytywka” Grzegorza Kasdepke, której czytanie rozpoczęła Pani Kasia nasza bibliotekarka. Uzupełnili także metryczkę lekturki oraz z ogromną kreatywnością przedstawili portret głównego bohatera, a następnie wyruszyli z nim w podróż po kartkach lekturki i wspólnie z nim rozwiązywali problemy i zagadki lokalnej społeczności. Przygotowali sesję fotograficzną, podczas której przebierali się za wybraną postać z lektury, najchętniej wybierali Detektywa Pozytywkę. Wykonali rysunki do lekturki, które zawiesili za pomocą spinaczy do bielizny i stworzyli „Lekturkę na lince”. Była to okazja do opowiadania ulubionych fragmentów książki.

Wykonali także obowiązkowe zadanie dobroczynne i 16 listopada obchodzili Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, które przybliżyły im znaczenie pojęcia – TOLERANCJA. Najpierw obejrzeli film pt „Brzydkie Kaczątko”, który pokazuje, że każdy ma prawo być inny niezależnie od pochodzenia i środowiska w którym żyje oraz że każdy ma potrzebę bycia akceptowanym. Następnie wzięli udział w zabawie integracyjnej „Łańcuch tolerancji” pod hasłem „Każdy inny, ale jak podobny” podczas której powstała pajęcza sieć z naszych różnic i podobieństw. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu „Wyspa TOLERANCJI” na której to panuje jedność, równość, szacunek i akceptacja. Wszyscy uczniowie postanowili ją odwiedzić i zostawić na niej swoją odbitą dłoń. Międzynarodowy Dzień Tolerancji to dobry moment, by zastanowić się nad tym, jak różnorodny jest nasz świat i jak wiele można czerpać z takiego bogactwa charakterów, zainteresowań czy kultur.

Na podsumowanie akcji rozpoczęli klasową akcję ,,Anioły”.

Autor: Renata B.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.