PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI…

Jak co roku, 31 października uczniowie kas I-VIII pod opieką nauczycieli udali się  na pobliski cmentarz, by zapalić znicze i wspólnie pomodlić się nad grobami dawnych pedagogów, żołnierzy oraz tych, o których już nikt nie pamięta.

Spacer na cmentarz, a zwłaszcza odwiedziny jego starej części, skłonił uczniów do refleksyjnego nastroju. Dzieci i młodzież z należytą powagą oddały hołd zmarłym spoczywającym na terenie młodzawskiej nekropolii. Uczniowie z niemałym zainteresowaniem wysłuchali opowieści o najstarszej części cmentarza i dawnych pogrzebowych zwyczajach. Z przejęciem wędrowali między starymi, opuszczonymi mogiłami, co rusz przystając, by oddać się chwili zadumy i zmówić modlitwę za tych, którzy dawno odeszli tego świata.

Przedszkolaki i wychowawczynie udały się natomiast pod pomnik patriotów poległych za wolność Ojczyzny. Złożyły kwiaty, zapaliły „światełka” i chwilą zadumy uczciły pamięć bohaterów. Chcemy pamiętać o tym wyjątkowym dniu, ponieważ łączy nas on z naszymi przodkami i przypomina, że nic nie trwa wiecznie…

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci.”

                                                           W. Szymborska

Autor: Milena W.

Gallery with ID 269 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.