UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W POLSCE

9 listopada w Szkole Podstawowej w Młodzawach odbył się uroczysty apel z okazji zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchodzony 11 listopada. W apelu udział wzięli uczniowie szkoły, przedszkolaki oraz nauczyciele.

Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”, które odbyło się w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”. W całej Polsce wzięło w niej udział ponad 4,8 mln uczniów i niemal 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych. Akcja „Rekord dla Niepodległej” ogłoszona została przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

W dalszej części spotkania wszyscy w skupieniu i ciszy wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych minionych lat przygotowanych przez uczniów. Następnie uczestnicy apelu wysłuchali krótkiej prelekcji na temat znaczenia Święta Niepodległości w Polsce, którą przygotował i omówił nauczyciel historii. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem uczestników szkolnego apelu.

Autor: Sylwester W.

Gallery with ID 276 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.