WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK „DEKORA” W MIECHOWIE

Dziś 13 listopada dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek ,,DECORA” w Miechowie. Celem naszej wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych.

Po przybyciu na miejsce zajęli się nami pracownicy zakładu. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Kiedy jedna grupa zwiedzała zakład, druga uczestniczyła w warsztatach plastycznych i malowała własne bombki. W czasie zwiedzania z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy kolejne procesy: wydmuchiwanie, posrebrzanie – kąpiel, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. 

Dowiedzieliśmy się,  z czego robione są bombki i w jaki sposób są projektowane. Do tych o bardziej wymyślnych kształtach stosuje się specjalne żeliwne odlewy, do których następnie wkłada się podgrzaną do wysokiej temperatury szklaną rurkę i dmucha aż do osiągnięcia oczekiwanej wielkości. Kolejna osoba srebrzy bombki, które potem trafiają do dekoratorni, gdzie pracownicy wprawnymi rękami nadają im wyjątkowej szaty. Jedna bombka to efekt pracy około 5 osób.

Zwiedzanie fabryki to oprócz możliwości podejrzenia każdego etapu produkcji bombek, to również możliwość własnoręcznego jej pomalowania. Mieliśmy do dyspozycji farbki oraz kolorowe brokaty, którymi dekorowaliśmy swoje dzieła. Chyba najbardziej stroniące od prac plastycznych dziecko ucieszyła taka możliwość. Bo efekt końcowy oczywiście zabieramy do domu.

Mieliśmy możliwość zakupu bombek w sklepie firmowym, a tu można było dostać zawrotu głowy od tych wspaniałości.Uczniowie klas I – III mieli możliwość wykazać się samodzielnością w dokonywaniu własnego wyboru oraz umiejętnością liczenia pieniędzy. Dzięki tej wycieczce mieliśmy możliwość zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga wyprodukowanie jednej bombki. Wracając do szkoły myśleliśmy już o nadchodzących świętach i choinkach , które ozdobimy własnoręcznie wykonanymi bombkami.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 277 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.