CUDEŃKA Z PAPIEROWEJ WIKLINY

Do czego mogą przydać się stare gazety? Zastosowań pewnie jest sporo, ale… można też  wykonać z nich prawdziwe arcydzieła.

Przekonały się o tym pracowite panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które w tym tygodniu pod czujnym okiem pani Ani z „Pracowni Artystycznej Anna Bączek” wykonywały serca, koszyczki i filiżanki z papierowej wikliny.

Warsztaty tworzenia ozdób z wikliny papierowej to ciekawy sposób na rozbudzenie umiejętności manualnych drzemiących w małych, dziecięcych rączkach, ale też i dużych, dorosłych dłoniach. Zajęcia dają możliwość poznania dawnego rękodzieła, jakim było plecionkarstwo, uczą obecnie wykorzystywanych technik i form plecionkarstwa. Można powiedzieć, że wspólna nauka wikliniarstwa papierowego to zajęcie kreatywnego recyklingu, jak również doskonała forma terapii.

Na początku nasze panie uczyły się skręcać papierowe rurki, z których następnie plotły  serca. Wydawało się to trudne, ale kiedy spod ich rąk zaczęły się wyłaniać piękne, ażurowe serca, nie kryłyśmy zachwytu. Każda z uczestniczek ozdobiła je  według własnego pomysłu, a efekt… można podziwiać w galerii.

Potem przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Panie podzieliły się na dwa zespoły. Pierwszy zajmował się wykonywaniem kolorowych kwiatów z krepiny, którymi będą wypełnione filiżanki i koszyczki z wikliny wyplecione przez pozostałe uczestniczki. Kilka osób kończyło jeszcze swoje „kociaki”, kilka przyniosło makramy, wyplatanie których kończyły w domu. Było na co popatrzeć i co podziwiać…

Miło było obserwować, jak nasze panie z wielkim zaangażowaniem pracowały, pomagając sobie wzajemnie i dzieląc się radami. Równie miło było usłyszeć, że warsztaty, które są kontynuacją działań realizowanych w ramach projektu „JUTRO ZALEŻY OD DZIŚ, A DZIŚ ZALEŻY ODE MNIE” dofinansowanego  przez LGD PONIDZIE, to strzał w dziesiątkę. Uczestniczki są zachwycone, że po ciężkim i pracowitym dniu mogą się zrelaksować podczas „ręcznych robótek”, wspólnie spędzić czas i jeszcze nauczyć się czegoś pożytecznego.

Autor: Monika C.

zdjęcia…

więcej zdjęć…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.