UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dnia 2 września dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego.

Apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dyrektor placówki, Pani Ilona Modrzewiecka przywitała wszystkich zebranych, poinformowała o najważniejszych sprawach dotyczących nowego roku szkolnego oraz złożyła życzenia uczniom, przedszkolakom, rodzicom i nauczycielom. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów oraz tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg przedszkola.

Potem przyszedł czas na bardzo uroczysty moment – mianowicie uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności szkolnej, a odbyło się to podczas ślubowania. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszaki ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Najmłodsi uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia zostali obdarowani pięknymi kredkami, notesikami, kolorowymi piłeczkami i dyplomami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość.

Łąki, lasy, góry i inne wakacyjne miejsca, a także nowe przyjaźnie, beztroski czas – to już za nami. Teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. Jak w wierszu…

Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!

A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.

Wszystkim uczniom naszej szkoły i przedszkolakom życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 496 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.