DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, zabawy, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Obchodzone jest od 2008 roku i ma swoje źródło w popularności treści książeczki pod tytułem „The Dot” amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Od tej pory historia Vashti w 108 krajach całego świata traktowana jest jako inspiracja do organizowania inicjatyw, mających ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.

W naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili go po raz pierwszy. Tego dnia i my staraliśmy się być  wyjątkowo pomysłowi. Na początku wszyscy poznaliśmy historię Vashti – potem postanowiliśmy sprawdzić, czy potrafimy kreatywnie rozwiązywać różne zadania. Wykonaliśmy ćwiczenie polegające na połączeniu kropek według określonego kodu, po czym dokończyliśmy malować obrazek puszczając wodze fantazji. Było co podziwiać – każda praca była inna i niepowtarzalna. Sprawdziliśmy też naszą w orientację w przestrzeni, wykonując polecenia na macie zgodnie z treścią recytowanego wiersza. Zadanie do łatwych nie należało – ale nie dla nas, po kilku chwilach kubeczki zagościły na właściwych polach.

Potem przyszedł czas na prawdziwy relaks. Tańczyliśmy przy piosence „Kropka”, a następnie ułożyliśmy ogromnego kwiatka z kolorowych kubeczków, którego podziwiali wszyscy uczniowie naszej szkoły. A było co podziwiać!

Wielką radość sprawiła nam zabawa „packami” i krążkami z literami, w której trzeba było wykazać się sprytem i refleksem. I chociaż jedni zebrali mniej, inni więcej żetonów, to i tak nikt nie rozpaczał, bo przecież nie o to chodzi 🙂

Potem przyszedł czas na zabawę w Ozobotami. Najpierw każdy z nas zaprezentował  na karcie swoje największe talenty i zdolności, po czym zakodowaliśmy karty tak, by Ozoboty poruszały się po nich w wymyślony przez nas sposób. Efekt zadziwił nas samych, a wychowawczynie pogratulowały wszystkim wspaniałej współpracy i zgodnego współdziałania podczas wykonywania zadania.

Na koniec zabawy uczniowie klasy I bawili się na tablecie grą „Kropka” stworzoną wcześniej w Scratchu Juniorze.

Dzień był niesamowity. Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć, jak dzisiaj uczyliśmy się i uwalnialiśmy nasze talenty, świetnie się przy tym bawiąc.

Autor: Monika C.

Gallery with ID 502 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.