WYJAZD EDUKACYJNY PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW KLAS I-III DO SABAT KRAJNO

18 września przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Sabat Krajno w ramach projektu współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego: „BLIŻEJ REGIONU, TRADYCJI, OJCZYZNY…”

Podczas tego wyjazdu podróżowali po całym świecie w zaledwie kilka godzin 🙂 Aleją Miniatur przenieśli się prawie na wszystkie kontynenty świata aby poznać kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Prawie wszystkie miniatury zostały wykonane w skali 1:25. Szczególnym wyjątkiem jest Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie została wykonana w skali 1:13. Na terenie Alei znajdują się również jedyne w Europie miniatury nieistniejących już wież World Trade Center mierzące z iglicą ok. 20 metrów wysokości (skala 1:25). Aleja Miniatur jest w ciągłej rozbudowie, a jej zbiór to już ponad 50 budowli.

Kolejną atrakcją był jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. Cztery zróżnicowane poziomy trudności pozwoliły na przetestowanie swoich umiejętności starszym jak i najmłodszym.

Ostatnim etapem pobytu był seans w ,,Kinie 6D” dla uczniów klas I – III oraz wspaniała zabawa przedszkolaków w bawialni.

Wszyscy uczestnicy podczas wyjazdu świetnie się bawili i wrócili do domu szczęśliwi, pełni pozytywnych wrażeń oraz bogatsi o wiedzę z zakresu kultury i architektury z najróżniejszych zakątków świata.

Autor: Renata B.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.