SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Wzorem poprzedniego roku nasza szkoła przystąpiła do II edycji konkursu edukacyjnego Szkolne Przygody Gangu Słodziaków, organizowanego przez sieć sklepów BIEDRONKA, w której uczestniczą nauczyciele i uczniowie klas I – III .

Tegoroczna akcja programu oprócz wsparcia nauki czytania zawiera także elementy edukacji ekologicznej.

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Jak twierdzą psychologowie czytając   głośno 10 min. dziennie wyrabia się u dzieci nowy nawyk, który powtarzany przez 21 dni zostaje utrwalony i rozwija prawdziwą pasję czytania.

Dziś, 25 września odbyło się pierwsze wspólne spotkanie uczniów klas I –III, na którym rozdano każdej klasie książkę Renaty Piątkowskiej ,,GANG SŁODZIAKÓW – PRZYJACIELE MOGĄ WIELE, CZYLI MAGIA Z LEŚNEJ POLANY”. Uczniowie otrzymali materiały motywacyjne: dzienniczki czytania, zakładki do książek, a nauczyciele naklejki dla dzieci, maskotki słodziaków, które inspirują do codziennego głośnego czytania i wspólnej zabawy w szkole. Następnie wychowawczynie klas I-III oraz pani bibliotekarka rozpoczęły czytanie książki „Wielki koncert”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali treści, a później zaczęła się dyskusja i zabawa maskotkami.

Wierzymy mocno, że uczniów zaciekawią dalsze losy bohaterów: dzięcioła Dominika, sarenki Hani, nietoperza Nikosia, borsuka Bartka i mieszkańców leśnej polany.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 519 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.