JESTEM SOBIE PRZEDSZKOLACZEK, CZYLI PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Fajnie być jest Przedszkolakiem,
takim sobie małym żakiem.
Do przedszkola chętnie chodzić,
prace z Panią piękne robić.
Wszyscy świetnie się czujemy,
wieże z klocków budujemy…

Pasowanie na przedszkolaka, to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

Dzień 18 października 2019 roku na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ tego właśnie dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trały kilka tygodni.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor – Ilonę Modrzewiecką. Następnie mali artyści zaprezentowali wierszyki i piosenki połączone z tańcem, otrzymując od rodziców i nauczycieli gromkie brawa. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia nowego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Dla maluchów było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. W oczach mam pojawiły się łzy wzruszenia.

Na zakończenie uroczystości wszystkie dzieci obiecały przychodzić do przedszkola z uśmiechem na twarzy, szanować zabawki i porządkować salę, zjadać wszystko z talerzyka i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożeniu przyrzeczenia, każdy nowy przedszkolak odcisnął swój palec na pamiątkę, że zgadza się z jego treścią. Nie zabrakło też gratulacji, dyplomów i słodkich upominków dla każdego przedszkolaka ufundowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Młodzaw – Nasza Przyszłość.

Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek.

Autor: Justyna G.

Gallery with ID 551 doesn't exist.

zdjęcia…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.