ZREALIZOWALIŚMY 10 WYDARZEŃ CODE WEEK W RAMACH PROGRAMU „UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

Europejski Tydzień Kodowania (CODE WEEK) zorganizowany i przeprowadzony z uczniami edukacji wczesnoszkolnej w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować” już za nami. Był to czas wytężonej pracy, ale i wspaniałej zabawy. W ciągu 2 tygodni zrealizowaliśmy 10 eventów związanych z kodowaniem i programowaniem.

Drugi tydzień obfitował w bardzo ciekawe zadania, niektóre z nich były dla nas zupełną nowością. Ćwiczyliśmy i bawiliśmy się z zakodowaną gimnastyką, zagraliśmy w strategiczną grę matematyczną, stworzyliśmy własną baśń, w której występowały wybrane postacie ze znanych bajek. Poznaliśmy nową aplikację Scratch Junior, dzięki której zaprogramowaliśmy króciutką animację i rozszerzaliśmy rzeczywistość z zastosowaniem puzzli AR i specjalnej aplikacji. Zadanie to wywołało w nas mnóstwo pozytywnych emocji, bo czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy…

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Kodowania każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Oczywiście, nasze działania w ramach programu będziemy nadal kontynuować, tylko już z nieco mniejszą częstotliwością.

Niezmiernie się cieszymy, że możemy zdobywać wiedzę w tak ciekawy i nieszablonowy sposób. Nauka przez zabawę bardzo nam odpowiada, dziękujemy!

Autor: Monika C.

Gallery with ID 553 doesn't exist.

OBEJRZYJ RELACJĘ Z KOLEJNYCH WYDARZEŃ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.