„KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W AKCJI

Dziś odbyły się kolejne zajęcia z programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”, a temat dzisiejszych zajęć to: „Ruch to zdrowie”.

Korzyści jakie daje nam ruch jest bardzo wiele: między innymi to, że rozwija fizycznie młody organizm ucznia, hartuje go, zwiększa sprawność i wydolność. Poprawia koordynację, precyzję, szybkość działań, podnosi samoakceptację, jest źródłem radości, relaksu i redukcji stresu, uczy współdziałania w grupie, pokonywania trudności, przeżywania sukcesu czy porażki oraz wytrwałości. Tego wszystkiego nauczyli się uczniowie podczas zajęć poprzez udział w zabawach naśladowczych, ruchowych, plastycznych z kodowaniem, kalamburach z dyscyplinami sportu, ćwiczeniach fizycznych. Uczniowie zaprezentowali przed grupą swój zestaw ćwiczeń wybrany z ćwiczeń Kubusia oraz zabawę ruchową z programowaniem. Wszystko to odbyło się w radosnej atmosferze, bo na zajęciach liczy się współpraca w grupie i dobra zabawa a nie wygrana za wszelką cenę.

Na zakończenie nauczyciel rozdał wszystkim uczniom kolejne Karty Sprawności  „Kubusiowego Przyjaciela Natury nr.2” oraz karty do wykonania zdania domowego.

Autor: Agnieszka K.

Gallery with ID 680 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.