MŁODZI NAUKOWCY PROWADZĄ EKSPERYMENTY

W piątek 21.02.2020r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce związanej z wodą i jej właściwościami. Wraz z dziećmi przeprowadziliśmy kilka eksperymentów, które miały na celu przybliżyć przedszkolakom jej właściwości oraz zastosowanie.

Pierwszy eksperyment „Co tonie, a co nie?” miał na celu pokazanie, które z przedmiotów będą unosić się na wodzie, a które zatoną. Użyliśmy do tego doświadczenia kartkę papieru, piórko, klucz, piłeczkę kauczukową, klucz oraz patyczek.

Kolejny eksperyment to „Wybuchający wulkan” ulepiony z masy solnej. Do wytworzenia lawy użyta została soda, ocet i farbka do zabarwienia. Trzeci eksperyment to „Wędrująca woda” obrazująca przechodzenie wody z uzyskaniem nowych kolorów z barw podstawowych. Przedmioty potrzebne do doświadczenia to szklanki, ręcznik papierowy, woda oraz farby.

Ostatnim z eksperymentów była „Tęcza na talerzu”. Rzeczy potrzebne do doświadczenia to kolorowe cukierki M&M‘s i woda. Cukierki zostały ułożone dookoła talerza, naprzemiennie kolorami. Na talerz została wlana woda, a po chwili ukazała nam się piękna, kolorowa tęcza.

Zajęcia z eksperymentowaniem bardzo podobały się i zaciekawiły naszych przedszkolaków.

   Autor: K. Podsiadło 

Gallery with ID 685 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.