SPOTKANIE UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSTAWICIELKĄ POLICJI

23 września naszą szkołę odwiedziła przedstawicielka Powiatowej Komendy Policji w Pińczowie – sierżant Barbara Tarka, która odbyła spotkania z przedszkolakami, uczniami klas I-III oraz klas IV-VIII.

Celem wizyty w przedszkolu było przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Pani przypomniała również o konieczności noszenia ubrań, obuwia i elementów odblaskowych podczas chodzenia po zmroku. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Spotkanie uczniów klas I-III w ramach programu prewencyjno – edukacyjnego ,,Raz, dwa, trzy – bądź bezpieczny i Ty”  dotyczyło  bezpiecznej drogi do szkoły (zasady poruszania się w ruchu drogowym) i zachowań ryzykownych.

Podczas spotkania omówione zostały zagadnienia dotyczące zasad poruszania się po drodze zarówno na wsi jak i w mieście, obowiązku noszenia odblasków, w związku  z szybko zapadającym zmierzchem, obowiązkowego wyposażeniu roweru i konieczności noszenia kasku. Pani policjant poruszała ważne tematy, jakim są zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży (zachowania niosące wysokie ryzyko  negatywnych konsekwencji  zarówno dla człowieka jak i jego otoczenia), np.: palenie tytoniu, picie alkoholu, porzucenie nauki, ucieczka z domu i przestrzegała przed takimi sytuacjami.

Dla uczniów klas IV-VIII sierżant Tarka przygotowała pouczającą prelekcję dotyczącą odpowiedzialności karnej niepełnoletnich, uświadamiając naszej młodzieży, jak fatalne w skutkach może być łamanie przepisów prawa. Następnie policjantka poruszyła temat dopalaczy. Wyjaśniła naszym uczniom jak niebezpieczne dla zdrowia i życia mogą być zawarte w dopalaczach substancje, jak rozpoznać osobę znajdującą się pod ich wpływem oraz jak udzielić jej pierwszej pomocy.

Serdecznie dziękujemy za tę pouczającą wizytę.

Autorzy: Jolanta J., Agnieszka K., Milena W.

Gallery with ID 513 doesn't exist.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.